Primid boyalar

ANASAYFA
Primid boyalar
PRİMİD BOYALAR (Dış Mekan Boyaları)

Tip :

Primid boyalar dış cephe dayanımına sahip Avrupa standartlarına uygun Qualicoat onaylı Tgıc sistemine alternatif bir üründür. Dış etkenlere uygun olarak dizayn edilmesi gerekmektedir. Yüksek seviyede uv dayanıklılığı sağlar. Bundan dolayı dış etkenlere ve güneşe maruz kalan yerlerde uygulanır.

Kullanım :

Tüm metal yüzeylere mükemmel uyum sağlar. Beyaz eşya, mutfak aletleri, Bisiklet, motorsiklet, jant, araba aksesuarları, yangın söndürücü ve gaz tüpleri, metal ambalaj, aydınlatma armatürleri, kapı pencere doğramaları, elektrik panoları, zirai makinalar, bahçe mobilyaları, çatı kullanım alanları olarak sayılabilir.

Yüzey Hazırlama :

Toz boya uygulanmadan önce yüzeyin , tüm kir, pas ve yağlardan arındırılması gerekmektedir. Dayanımın artırılabilmesi için, kimyasal işlemle demir fosfat, çinko fosfat, krom fosfat veya kromat ile kaplanmalıdır. Kullanılan malzeme ve yapılan işe göre seçilen kaplama hem malzemenin korunmasını hemde tozun yüzeye daha iyi yapışmasını sağlayacaktır.

Uygulama :

Elle, otomatik corona veya tribo tipi elektrostatik toz sprey ekipmanıyla kullanılır.

Pişme Süresi :

Pişme süresi ürünün içinde kullanılan reçinenin yapısı, fırın verimliliği ve parçanın kütlesiyle ilgilidir. Tavsiye edilen pişirme süreleri ilgili ürün etiketlerinde belirtilmektedir. ( azami sıcaklık degerlerine özen gösterilmelidir)önemli olan boyanın değil uygulanacak yüzeyin sıcaklığı görebilmesidir!.

Güvenlik :

Toz kaplamalar yanıcıdır fakat parlayıcı değildir. Toz/hava karışımının alev alma sıcaklığı 450-600 °C'dir. Diğer güvenlik bilgileri 91/155/UE talimatına göre hazırlanmış safety data sheet'e başvurulması tavsiye olunur.

Ambalaj :

Standart ürünler için net 25 kg'lık kutular içindedir.

Depolama :

Kuru ve 35 °C sıcaklığı geçmeyen doğrudan güneş ışınına maruz kalmayan yerlerde kapalı ambalajda en az 1 yıl muhafaza edilir.