Epoksi Boyalar

ANASAYFA
Epoksi Boyalar
EPOKSİ BOYALAR (İç Mekan ve Kimyasal Dayanımlı Boyalar)

Tip :

Epoksi boyalar sadece iç mekanlarda kullanılacak kimyasal dayanıklılık gerektiren metal malzemelerin kaplanmasında kullanılır.

Kullanım :

Çok estetik bir görünüm veya asit, baz ve zayıf solventlere karşı kimyasal dayanıklılık söz konusu olan yerlerde kullanılır. Kimyasal laboratuar ekipmanları, elektrikli ev aletleri, araba aksesuarları, gaz tüpleri, sobalar, cam ve mamülleri, banyo aksesuarları kullanım alanlarından birkaçıdır.

Yüzey Hazırlama :

Toz boya uygulanmadan önce yüzeyin , tüm kir, pas ve yağlardan arındırılması gerekmektedir. Dayanımın artırılabilmesi için, kimyasal işlemle demir fosfat, çinko fosfat, krom fosfat veya kromat ile kaplanmalıdır. Kullanılan malzeme ve yapılan işe göre seçilen kaplama hem malzemenin korunmasını hemde tozun yüzeye daha iyi yapışmasını sağlayacaktır.

Uygulama :

Elle, otomatik corona veya tribo tipi elektrostatik toz sprey ekipmanıyla kullanılır.

Pişme Süresi :

Pişme süresi ürünün içinde kullanılan reçinenin yapısı, fırın verimliliği ve parçanın kütlesiyle ilgilidir. Tavsiye edilen pişirme süreleri ilgili ürün etiketlerinde belirtilmektedir. ( azami sıcaklık degerlerine özen gösterilmelidir)önemli olan boyanın değil uygulanacak yüzeyin sıcaklığı görebilmesidir!.

Güvenlik :

Toz kaplamalar yanıcıdır fakat parlayıcı değildir.Toz/hava karışımının alev alma sıcaklığı 450-600 °C'dir. Diğer güvenlik bilgileri 91/155/UE talimatına göre hazırlanmış safety data sheet'e başvurulması tavsiye olunur.

Ambalaj :

Standart ürünler için net 25 kg'lık kutular içindedir.

Depolama :

Kuru ve 35 °C sıcaklığı geçmeyen doğrudan güneş ışınına maruz kalmayan yerlerde kapalı ambalajda en az 1 yıl muhafaza edilir.