Epoksi Polyester Boyalar

ANASAYFA
Epoksi Polyester Boyalar
EPOKSİ POLYESTER BOYALAR (İç Mekan Boyaları)

Tip :

Epoksi ve polyester esaslı reçinelerin birleşmesinden oluşur .İç mekanda kullanılacak metal malzemelerin kaplanmasında kullanılır. Saf epoksi esaslı toz kaplamalar ile karşılaştırıldıklarında yüksek sıcaklıklarda daha iyi renk ve uv karşısında daha fazla dayanıklılık sağlar.

Kullanım :

Metal ve cam yüzeylerin kaplanmasında kullanlır. Bisiklet, motorsiklet, metal büro mobilyaları, elektrikli ev aletleri, yangın söndürücüler, radyatörler, sobalar, aydınlatma armatürleri, takım tezgahları, bina aksesuarları, oyuncaklar, iç mekan mobilyaları, banyo aksesuarları, market rafları, elektrik panoları, spor ve kamp malzemeleri kullanım alanları olarak sayılabilir.

Yüzey Hazırlama :

Toz boya uygulanmadan önce yüzeyin , tüm kir, pas ve yağlardan arındırılması gerekmektedir. Dayanımın artırılabilmesi için, kimyasal işlemle demir fosfat, çinko fosfat, krom fosfat veya kromat ile kaplanmalıdır. Kullanılan malzeme ve yapılan işe göre seçilen kaplama hem malzemenin korunmasını hemde tozun yüzeye daha iyi yapışmasını sağlayacaktır.

Uygulama :

Elle, otomatik corona veya tribo tipi elektrostatik toz sprey ekipmanıyla kullanılır.

Pişme Süresi :

Pişme süresi ürünün içinde kullanılan reçinenin yapısı, fırın verimliliği ve parçanın kütlesiyle ilgilidir. Tavsiye edilen pişirme süreleri ilgili ürün etiketlerinde belirtilmektedir. ( azami sıcaklık degerlerine özen gösterilmelidir)önemli olan boyanın değil uygulanacak yüzeyin sıcaklığı görebilmesidir!.

Güvenlik :

Toz kaplamalar yanıcıdır fakat parlayıcı değildir.Toz/hava karışımının alev alma sıcaklığı 450-600 °C'dir. Diğer güvenlik bilgileri 91/155/UE talimatına göre hazırlanmış safety data sheet'e başvurulması tavsiye olunur.

Ambalaj :

Standart ürünler için net 25 kg'lık kutular içindedir.

Depolama :

Kuru ve 35 °C sıcaklığı geçmeyen doğrudan güneş ışınına maruz kalmayan yerlerde kapalı ambalajda en az 1 yıl muhafaza edilir.